Goście specjalni Konferencji AIDA4

Jorge Arango

Jorge Arango
Jorge Arango

Jorge Arango – architekt informacji, autor, nauczyciel i popularyzator wiedzy z zakresu projektowania informacji i tworzenia produktów cyfrowych. Przez ostatnie trzy dekady pomaga tworzyć czytelne, zrozumiałe i przyjazne przestrzenie informacyjne współpracując z szeroką gamą klientów: od organizacji non-profit do firm z listy Fortune 500. Autor książek: „Duly Noted: Extend Your Mind Through Connected Notes”, „Living in Information: Responsible Design for Digital Places”, a także współautor bestsellera wydanego w jęz. polskim pt. „Information Architecture: for the Web and Beyond”. Jorge Arango jest również gospodarzem podcastu „The Informed Life” oraz wykładowcą na studiach podyplomowych z zakresu projektowania interakcji w California College of the Arts.

Heather Hedden

Heather Hedden
Heather Hedden

Heather Hedden – taksonomistka, konsultantka, instruktorka taksonomii i autorka. Pracuje w dziedzinie taksonomii i zarządzania informacją od ponad 28 lat. Pani Hedden jest obecnie starszym konsultantem (Taxonomy/Ontology) w firmie konsultingowej Enterprise Knowledge, a wcześniej prowadziła niezależne konsultacje za pośrednictwem Hedden Information Management i pracowała na stanowiskach związanych z taksonomią w Semantic Web Company, Cengage Group, Project Performance Corp., First Wind i Viziant. Prowadzi również warsztaty na temat tworzenia taksonomii za pośrednictwem różnych organizacji, na konferencjach oraz w ramach szkoleń korporacyjnych i niezależnych. Pani Hedden napisała artykuły do wielu publikacji i jest autorką książki The Accidental Taxonomist, wydanie 3.

Joanna Jaworek-Korjakowska

dr hab. prof. AGH Joanna Jaworek-Korjakowska
Joanna Jaworek-Korjakowska

dr hab. prof. AGH Joanna Jaworek-Korjakowska – dyrektorka Centrum Doskonałości Sztucznej Inteligencji i Zastępczyni Kierownika Katedry Automatyki i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. W 2019 r. uzyskała habilitację w zakresie nauk technicznych z naciskiem na sztuczną inteligencję. Zainteresowania naukowo-badawcze dr hab. prof. AGH Joanny Jaworek-Korjakowskiej koncentrują się na przetwarzaniu i analizie obrazów, eksploracji danych, a także dotyczą sztucznej inteligencji, w szczególności metod głębokiego uczenia i rozwiązań uczenia maszynowego. Prof. Jaworek-Korjakowska jest ekspertką Confederation of Laboratories for Artificial Intelligence Research in Europe (CLAIRE), członkinią IEEE, Polskiego Towarzystwa Sztucznej Inteligencji oraz International Dermoscopy Society, a także absolwentką programu TOP 500 Innovator na Uniwersytecie Stanforda w USA. Jest autorką i współautorką ponad 70 publikacji z IF 24, a także uczestniczką wielu krajowych i międzynarodowych projektów badawczych (m. in. EPSRC, FAST Healthcare Network Plus, DAAD, National Institutes of Health oraz NAWA Spinaker, Bekker).

Anna Pietruszka

Anna Pietruszka
Anna Pietruszka

Anna Pietruszka – liderka zmian technologicznych i transformacji zrównoważonego rozwoju, a także ekspertka z zakresu wdrażania modeli biznesowych opartych na hybrydowej i sztucznej inteligencji. Mentorka i prelegentka na wielu wydarzeniach branżowych. Anna Pietruszka jest współzałożycielką Exfluency™ – dostawcy oprogramowania opartego na blockchainie do anonimizacji danych, dedykowanego procesom opartym na modelu inteligencji hybrydowej, to także właścicielem Business Model Shaping, firmy zajmującej się consultingiem IT w zakresie reorganizacji modeli biznesowych w oparciu o AI . Od stycznia 2024 r. jest członkinią Komitetu Technicznego ds. Sztucznej Inteligencji będącym wiodącym w zakresie współpracy europejskiej z CEN/CLC/JTC 21 Artificial Intelligence oraz z międzynarodowym podkomitetem ISO/IEC JTC 1/SC 42 AI.

Scroll to Top
Skip to content