Goście specjalni Konferencji AIDA3

Abby Covert

Abby Covert

Jest niezależną architektką informacji, która pracuje i mieszka w Melbourne, na Florydzie. Mentorka, konsultantka, mówczyni i trenerka, która popularyzuje wiedzę o architekturze informacji w środowisku projektantów, grafików i deweloperów. Autorka bestsellerowej książki „How to Make Sense of Any Mess” o architekturze informacji dla każdego. Pomysłodawczyni Światowego Dnia Architektury Informacji, a także członkini-założycielka programu SVA Products of Design, Design Operations Summit oraz Advanced Research Conference. Była prezeska Information Architecture Institute i współprzewodnicząca międzynarodowej konferencji IA Summit. Obecnie pracuje nad książką na temat tworzenia diagramów pt. „Stuck: The Purpose, Process and Craft of diagramming”.

Wystąpienie Abby Covert: „Zapytaj architekta informacji!”

Abby Covert na konferencji AIDA 3 wystąpi z nieszablonowym wystąpieniem. Zapraszamy na moderowany, ekspercki wywiad na żywo z wybitną konsultantką, trenerką i architektką informacji. Spytamy o doświadczenia, obserwacje, prognozy oraz różne perspektywy i konteksty budowania przestrzeni informacyjnych.

Karol Piekarski

Karol Piekarski

Jest kulturoznawcą, założył i przez wiele lat prowadził Medialab Katowice, obecnie pracuje jako badacz danych i programista w startupie specjalizującym się w deep learning oraz komputerowej analizie obrazu. Realizował interdyscyplinarne projekty badawcze związane z analizą i wizualizacją danych, m.in. w ramach platformy Shared Cities: Creative Momentum diagnozującej przemiany w ośrodkach Europy Centralnej. Opublikował Metody badania i odkrywania miasta oparte na danych (2015) oraz Kultura danych. Algorytmy wzmacniające uwagę (2017). Aktualnie współpracuje m.in. z Uniwersytetem Śląskim i Instytutem Metropolitalnym w Bratysławie.

Scroll to Top
Skip to content