Wizualizacja informacji – warsztaty

Wyższa Szkoła Europejska

Celem warsztatów jest zdobycie przez uczestników umiejętności związanych z tworzeniem architektury informacji w języku komunikacji wizualnej. Warsztaty skierowane są do osób, które nie posiadają znajomości programów graficznych.

Praca opierać się będzie na Prezentacjach Google, z uwagi na konieczność generowania wykresów, również na jego Arkuszach. Opcjonalnie każdy uczestnik może użyć innego, wybranego narzędzia do prezentacji i wykresów.

W ramach warsztatów każdy uczestnik przygotuje prezentację z podanych informacji, która będzie zawierać ikony, mapy i wykresy.

Warsztaty odbędą się w dwóch 90-minutowych blokach. Maksymalna liczba uczestników: 25 osób.

Warsztaty poprowadzi:

Anna Treska-Siwoń

Ekspertka ds. kierunku Grafika reklamowa i multimedia w Wyższej Szkole Europejskiej im ks. Józefa Tischnera. Grafiką cyfrową zajmuje się od 1998 r. Kierownik pracowni komputerowych w wydawnictwie Aksjomat (1999–2000) oraz w agencji reklamowej Longin Studio (2000–2005), dyrektor kreatywny w MMDS Print Management (2005–2007). Zajmuje się głównie tworzeniem identyfikacji wizualnych, wayfinding, opakowań i druków reklamowych. Pracowała m.in. dla następujących firm i instytucji: British Council, Cramo, Ambasada Brytyjska, BP, festiwal OFAFA, PWN, PZU, Słoń Torbalski, RR Donnelley, Bank Spółdzielczy, Farma Projekt, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, Anticor, Capgemini, Orion, Variant, Valvex, Lafarge, Barlinek, Tactica Pharmaceuticals, Wydawnictwa AGH, Collegium Medicum UJ. Od 2011 r. projektuje jako freelancer i uczy projektowania graficznego. W ramach doktoratu obronionego na ASP w Katowicach przygotowała serię publikacji Projektant i użytkownik, której część pt. Konteksty będzie wydana przez wydawnictwo Copernicus w grudniu 2021.

Scroll to Top
Skip to content