Splątane problemy i brzytwa analogii – projektowanie architektury informacji w oparciu o myślenie analogiczne

Temat

Warsztat będzie wyzwaniem rzuconym rytuałom benchmarkingu oraz prawu Jakoba. Typowe podejście polegające na szukaniu inspiracji projektowych w już istniejących podobnych rozwiązaniach jest nieefektywne i kończy się powielaniem tych samych błędów oraz postępującym upodobnianiem się produktów cyfrowych.

Podczas warsztatu poeksperymentujemy z technikami poszukiwania i budowania szeroko pojętych analogii jako sposobu na krzyżowanie perspektyw i kontekstów. Przedstawię krok po kroku swój autorski framework łączący rozkład problemu na czynniki pierwsze, poszukiwanie analogii o różnych stopniu oddalenia oraz poszukamy rozwiązań na podstawie autorskich kart analogii.

Warsztat uzupełniony będzie o case study z wdrożonych projektów oraz podstawowe rozróżnienia dotyczące myślenia analogicznego z literatury. Skupimy się na wyzwaniu z obszaru architektury informacji i modelowania rozwiązań, ale też zobaczymy, jak stosować omawiane techniki w procesach empatyzacji, definiowania wyzwania czy ideacji.

Dla kogo?

Wymagane doświadczenie w co najmniej jednym projekcie UX, w którym przedmiotem prac była głęboka architektura informacji (a więc poziom całego ekosystemu cyfrowego lub całej aplikacji/serwisu, a nie pojedynczego ekranu).

Prowadzący

Filip Makowiecki
Filip Makowiecki

Filip Makowiecki – projektant, badacz, lider zespołu strategicznego w Cogision. Jego misją jest szukanie najbardziej oczywistych rozwiązań najbardziej nieoczywistych problemów. Projektował dla 5 z 10 największych polskich banków oraz dla największego ubezpieczyciela w regionie. Wraz z zespołem pracującym nad usługą zrobotyzowanych punktów odbioru zakupów spożywczych Delipop wygrał DesignWays Awards 2022 oraz trafił do finału międzynarodowego Service Design Awards 2023. Hobbystycznie wykłada na Uniwersytecie SWPS (przedmioty z zakresu business design i service design) oraz udziela się na konferencjach branżowych (http://m.in. MobileTrends, WUD Warszawa, WaysConf, UserConf, POLISHOPA, Speak in_UX). Od 2023 roku juror WaysConf Awards. Improwizator i songwriter.

Zapisy na warsztaty

Udział w warsztatach Splątane problemy i brzytwa analogii - projektowanie architektury informacji w oparciu o myślenie analogiczne

Zgłoszenie udziału w warsztatach "Splątane problemy i brzytwa analogii - projektowanie architektury informacji w oparciu o myślenie analogiczne"

Imię i nazwisko
Imię i nazwisko
Imię
Nazwisko
Dla zarejestrowanych uczestników konferencji udział w warsztatach jest bezpłatny. Dla pozostałych osób opłata wynosi 49 zł. Zobacz dane do wpłaty.

Scroll to Top
Skip to content